fbpx

Atopický ekzém

Ako zatočiť s atopickým ekzémom | Coresatin

Atopický ekzém

Hlavným prejavom atopického ekzému je extrémne suchá pokožka so sklonom k nepríjemným sprievodným symptómom ako začervenanie, svrbenie, opuch, či mokvajúce pupienky. Ako ošetrovať atopickú pokožku? Ako zmierniť nepríjemné svrbenie a ďalšie nepríjemné symptómy?

Zdravá pokožka je pokrytá ochrannou vrstvou, ktorá je u atopikov porušená. Na atopickej koži sa vytvárajú trhlinky, do ktorých sa dostávajú baktérie a nečistoty. Koža na ne reaguje svrbivými pupienkami, začervenaním, zápalom, až mokvaním.

Zázračný rakytník sa popasuje so zápalom kože

Rakytník sa označuje aj ako rastlina budúcnosti. Toto unikátne ovocie je bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú k optimálnemu fungovaniu nášho tela. Obsahuje tiež množstvo mono a polynenasýtených mastných kyselín, vďaka čomu dokáže prežiť aj extrémne poveternostné podmienky a mrazy. Rakytníkový olej má protizápalové vlastnosti a pôsobí regeneračne na tkanivá. Jeho výnimočnou zložkou je v prírode veľmi zriedkavo sa vyskytujúca, palmitolejová kyselina. Je prirodzenou zložkou kože, ktorá ovplyvňuje hydratáciu a regeneráciu pokožky. Práve preto, sa na ošetrovanie kože v akútnej fáze atopického ekzému odporúčajú výrobky s obsahom výťažkov rakytníka. Je účinným v boji so zápalom, prináša tak pokožke úľavu. Vhodným je výrobok Coresatin Rakytník, krém na dezinfekciu rúk a kože, ktorý pomáha ničiť mikroorganizmy, čím posilňuje ochrannú funkciu kože tzv. kožnú bariéru. Zabraňuje strate vlhkosti cez epidermis, poskytuje štrukturálnu integritu kože ovplyvňovanú vonkajšími vplyvmi a vykazuje protizápalový účinok.

Propolis pomáha pri hojení rán

Propolis je zmesou živíc, vosku, éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych prírodných látok. Je výborným prostriedkom na podporu imunitného systému, pôsobí proti rôznym mikróbom a vírusom. S obľubou sa propolis využíva pri liečbe kožných ochorení, či už akné, popálenín alebo rôznych zápalov na koži. Propolis urýchľuje a uľahčuje hojenie rán. Krém Coresatin Propolis zabezpečuje optimálnu hygienu pokožky. Vďaka svojmu zloženiu eliminuje 99,99 % mikroorganizmov, ktoré najčastejšie spôsobujú ochorenia a infekcie. Propolis zosilňuje fungicídny účinok, pričom ostatné hydratačné zložky zabraňujú vysušeniu pokožky a zabezpečujú upokojujúci účinok pre pokožku.

Najdôležitejšia je prevencia

Atopický ekzém je jedným z ochorení, ktoré v súčasnej medicíne nevieme vyliečiť. Správnou starostlivosťou však môžeme predchádzať akútnym stavom zapálenej pokožky s infekciou. Atopická pokožka je prirodzene suchá, preto je v udržiavacej fáze dôležité nezanedbať hydratáciu a výživu pokožky. Odporúča sa používať krémy, ktoré napomáhajú k posilňovaniu kožnej bariéry, ktorá je u atopickej kože oslabená. Coresatin Barrier-P Cream zlepšuje štruktúru pokožky, zabraňuje prenikaniu alergénov a mikróbov a chráni pred podráždením. Coresatin Barrier Lotion je zas vyvinutý tak, aby zachoval celistvosť kože. Na poškodenej koži  zlepšuje keratínovú hydratáciu v stratum corneum, tým, že obnoví kožnú bariéru, čo v zdravej koži vykonávajú medzibunkové lipidy.

 

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *