fbpx

Autoimunitné ochorenie a podpora pokožky pri zvládaní zápalov

Švajčiarske biocídne prípravky, krémy Coresatin | Liečivé prípravky, liečivé krémy

Autoimunitné ochorenie a podpora pokožky pri zvládaní zápalov

Nie všetky ochorenia dokážeme liečiť, nie na všetky existuje nejaké očkovanie. V dnešnom svete sa stretávame aj s chorobami, ktoré nás sprevádzajúcelým životom. Zostarnú s nami a my ich môžeme nanajvýš potláčať alebo zmierňovať. A také sú aj autoimunitné ochorenia.

To, že naša koža je v blízkom vzťahu s imunitným systémom je známy fakt. Pokožka tvorí hlavnú ochrannú vrstvu a musí čeliť všetkým vplyvom z vonkajšieho okolia.

Čo však vtedy, keď choroba prichádza zvnútra?

Autoimunitné ochorenia sú netypické choroby, ktoré dodnes nemajú známeho pôvodcu. Náš organizmus si tvrdohlavo začne myslieť, že niektoré bunky mu škodia a ako súpera do boja proti nimpošle vlastný imunitný systém. Už dlho sa skúma a zisťuje príčina ich vzniku, no zatiaľ neúspešne. Niektoré majú súvis s genetikou, iné so životosprávou alebo hormónmi.

A čo psoriáza?

Nadmerná tvorba a nadväzujúca obnova kožných buniek je základným problémom nepríjemného autoimunitného ochorenia, ktorým je psoriáza. Choroba, ktorá si nevyberá, či postihne deti, či dospelých  sa najčastejšie prejavuje vo veku od 15 do 35 rokov. Prejavy  psoriázy začínajú svrbením,môžu prerásť do stuhnutosti, bolesti a končiť až poškodením kĺbov. Napriek tomu, že psoriáza patrí zatiaľ stále medzi neliečiteľné choroby, existuje množstvo spôsobov, ako jej prejavy zmierniť a na určitý čas aj úplne potlačiť.

Dezinfekcia a obnova kožnej bariéry

Najčastejšou formou liečby psoriázy je tzv. lokálna liečba, kedy priamo na postihnuté miesta aplikujeme rôzne krémy, gély či oleje. Medzi účinných pomocníkov neodmysliteľne patrí biocídny krém Coresatin Allantoin s dezinfekčným účinkom. Jeho prospešné antibakteriálne zloženie a pridaná látka alantoín, úspešne pokožku regeneruje a nezanecháva ju suchú. Je dôležité, aby funkcia kožnej bariéry a jej integrita, boli úzko prepojené s účinnosťou dezinfekcie kože.

Kožná bariéra slúži ako ochranný štít pred škodlivými mikroorganizmami, tým že produkuje antimikrobiálne peptidy a bielkoviny. Navyše, podporuje imunitu kože a reguluje tak vznik zápalov. Pre správne fungovanie kože musí byť kožná bariéra v rovnováhe s kožným mikrobiómom, ktorý je samotný biotop pozostávajúci z rôznych druhov mikroorganizmov, vrátane rôznych druhov baktérií, kvasiniek či parazitov, ktoré žijú na našej koži.  Správna dezinfekcia kože pomáha udržiavať kožný mikrobióm a to bez zničenia dobrých mikroorganizmov, či  obsahu agresívnych látok. Hydratačné zložky krému Coresatin Allantoin aktivujú prirodzené mechanizmy kože a pomáhajú obnoviť kožnú bariéru. Tak je možné dosiahnuť jemnú rovnováhu medzi kožnou bariérou a mikrobiómom.

Keď sa povie atopická dermatitída

Atopická dermatitída – strašidelný názov, ktorý nie je predzvesťou ničoho dobrého.

Atopická dermatitída, alebo atopický ekzém, postihuje prevažne deti, no nie je ničím výnimočným ani u dospelých. Atopická dermatitída, atopický ekzém, spolu so psoriázou patria medzi autoimunitné ochorenia a často sa stane, že si ich človek medzi sebou zamieňa. Atopická pokožka sa prejavuje nedostatkom hydratácie. Takáto pokožka svrbí a jej škrabaním sa narúša funkcia kožného mikrobiómu. Odhaľujú sa spodné vrstvy pokožky, kde nečistota z nechtov ľahko prenikne a spôsobuje infekciu.

Mnohokrát sú na liečbu,potlačenieatopického ekzému odporúčané krémy obsahujúce kortikosteroidy. Áno, je pravda, že priaznivo pôsobia na tento typ chorôb a pomáhajú potláčať zápal. No viacerí často nevedia, že pri užívaní kortikosteroidov sa naša pokožka stáva tenšou a tak je omnoho náchylnejšia na vznik zápalu. Do popredia v liečbe takejto problematickej pokožky sa teda dávajú krémy, ktoré neobsahujústeroidy. Dezinfekčný biocídny krém Coresatin Propolis nielenže neobsahuje kortikosteroidy, no pokožku aj účinne hydratuje. Jeho dôležitou zložkou je chlórhexidíndiglukonát, ktorý kožu dezinfikuje a prispieva k obnove kožnej bariéry.

Pomôžme zapálenej pokožke, krém Coresatin Propolis

Je to ako začarovaný kruh. Pokožka svrbí, my sa škrabeme, poškodíme kožnú bariéru a nečistoty majú voľnú cestu pod kožu. Ani sa nenazdáme a zápal je na svete. Nezabúdajme, že koža je naším najväčším a veľmi dôležitým orgánom, ktorý nás neustále chráni pred nástrahami okolia.

Hydratujme ju a doprajme jej tú najlepšiu starostlivosť.

 

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *