fbpx

Často kladené otázky

 • Podľa nariadenia o biocídnych výrobkoch  Európskej chemickej agentúry (ECHA), výrobky  coresatin® môžu byť zaradené do biocídneho  výrobku typu PT1 ‐ľudská hygiena.
 • V súlade s tým, coresatin® poskytuje bežnú  hygienu kože a poskytuje optimálnu starostlivosť,  pričom ničí mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť  ochorenia a infekcie.
 • Biocídne výrobky/produkty sú definované Nariadením Európskeho parlamentu o biocídnych produktoch ako látky alebo zmesi vo forme, v ktorej sa dodávajú používateľovi, ktoré pozostávajú z jednej alebo viacerých účinných látok, obsahujú takéto látky, alebo ich vytvárajú a sú určené na ničenie, odpudzovanie a zneškodňovanie škodlivých organizmov, zabránenie ich škodlivému účinku alebo ochranu proti akémukoľvek škodlivému organizmu akýmkoľvek spôsobom, ktorý nie je len fyzikálnym alebo mechanickým pôsobením
 • látky alebo zmesi vyrobené z látok alebo zmesí, na ktoré ako také sa nevzťahuje prvá zarážka, ale sú určené na ničenie, odpudzovanie a zneškodňovanie škodlivých organizmov, zabránenie ich škodlivému účinku alebo ochranu proti akémukoľvek škodlivému organizmu akýmkoľvek spôsobom, ktorý nie je len fyzikálnym alebo mechanickým pôsobením
 • dezinfekčné prípravky coresatin® sú klasifikované ako PT 1 ‘Biocídne výrobky na osobnú hygienu’

Produkty coresatin® neobsahujú žiadny typ  kortikosteroidov.

 • Prípravky s fungicídnymi a baktericídnymi vlastnosťami tiež vytvárajú synergický účinok aktiváciou prirodzeného obranného mechanizmu pokožky, ak sa používajú spolu s lipidmi  potrebnými na obnovenie integrity kožnej bariéry.  Dezinfekčné prípravky coresatin® umožňujú pokožke obnoviť svoju vlastnú  protizápalovú  schopnosť.
 • Produkty coresatin® vďaka vlastnostiam chlorhexidínu(účinnej látke) s vysokou  antimikrobiálnou aktivitou, pomáhajú obnoviť vyváženú funkciu kožnej bariéry.
 • Aktívnou zložkou produktov coresatin® je chlórhexidín diglukonát (CHDG), ktorý poskytuje antimikrobiálny ochranný účinok počas asi 6 hodín
  a eliminuje 99,99% bežných mikroorganizmov, ktoré spôsobujú choroby.
 • Okrem základnej zložky, ktorá pomáha jemne dezinfikovať Vašu pokožku, coresatin® tiež obsahuje látky ktoré posilňujú prirodzenú vlastnosti kože,
  obsahujú medzibunkové lipidy a pomáhajú udržovať hydratáciu kože v optimálnom pomere.

Sada dezinfekčných produktov Coresatin® je skupina biocídnych výrobkov, ktoré majú podobné použitie: dezinfekciu a hydratáciu pokožky. Produkty Coresatin® obsahujú účinnú látku CHDG – chlórhexidín glukonát0,04% a prírodné oleje, majú podobné zloženie so špecifikovanými odchýlkami. Každý výrobok obsahuje inú koncentráciu neúčinných látok,
zatiaľ čo koncentrácia účinnej látky je rovnaká. Konkrétnejšie:

 • Coresatin® Panthenol krém na dezinfekciu rúk a kože, je obohatený o panthenol. Obsah panthenolu v tejto formulácii je o niečo vyšší ako pri ostatných produktoch. Je vhodný aj pre dojčatá, novorodencov a pre jedincov s citlivou pokožkou,  u ktorých je integrita kožnej bariéry nerozvinutá alebo zhoršená.  Coresatin® Panthenol zvlhčuje pokožku, zabraňuje penetrácii mikroorganizmov a zároveň podporuje prirodzenú obnovu kože. Medzi typické typické príklady patrí “plienková dermatitída”, “atopická dermatitída”, “seborrická dermatitída”. Môže sa tiež bezpečne používať na  celom tele, vrátane oblasti očí a tiež v oblasti genitálií.
 • Coresatin® SeaBuckthorn/rakytník  krém na dezinfekciu rúk a kože je obohatený o výťažky z rakytníka. Obsah rakytníka v tejto formulácii je o niečo vyšší ako pri ostatných krémoch. Coresatin SeaBuckthorn/rakytník eliminuje/ničí bakteriálne a/alebo hubové kolónie mikroorganizmov na koži, kde sa objavuje bludný kruh medzi mikrobiálnou aktivitou a (dys)funkciou bariéry kože. Typickými prípadmi sú atopická dermatitída, seboroickádermatitída, kontaktná dermatitída, rosacea, herpes zostera pod.
 • Coresatin® Allantoinkrém na dezinfekciu rúk a kože, je obohatený o alantoín. Obsah alantoínu v tejto formulácii je o niečo vyšší ako v ostatných produktoch. Má schopnosť eliminovať mikroorganizmy, ktoré môžu byť príčinou alebo prítomné pri ochoreniach s vyššími úrovňami infekcie, ako sú “psoriáza”, “lichenplanus” alebo “zápalové dermatózy”
 • Coresatin® Propolis krém na dezinfekciu rúk a kože, je obohatený o propolis. Obsah propolisu v tejto formulácii je o niečo vyšší ako v ostatných formuláciách.  Coresatin® Prospolis má vysokú fungicídnu aktivitu a širokospektrálnu účinnosť voči grampozitívnym baktériám. Typickými príkladmi ochorení sú “plesňové infekcie”, “pruritus” (genitálny pruritus, pruritusani, urtikária a tak ďalej), ” plienková dermatitída”, “intertrigo” atď.
 • Coresatin® Aloe Vera dezinfekčný krém na ruky a kožu, je obohatený o Aloe Vera. Obsah Aloe Vera v tejto formulácii je o niečo vyšší  v porovnaní s ostatnými krémami. Coresatin®AloeVera má schopnosť podporovať epitelizáciu pokožky. Epitelizácia je základom hojenia rán, je to parameter  definujúci úspech.  Coresatin® Aloe Vera ničí huby a baktérie, ktoré sa môžu vyskytnúť v ranách a popáleninách (popáleniny prvého a druhého stupňa, ktoré spôsobujú spomalenie procesu hojenia kože. Coresatin® Aloe Vera dostatočne zvlhčuje okolie rany a hrá dôležitú úlohu pri zabezpečení vyváženej dezinfekcie kože.
 • Dôležitým aspektom, ktorý je potrebné zobrať do úvahy, je to, že  dezinfekčnému zloženiu nebolo pre  prípravky coresatin®  stanovené trvanie použitia.
 • Coresatin® sa môže bezpečne používať denne, pokiaľ pretrvávajú  kožné problémy  zápal, infekcia, dermatóza alebo iné kožné  ochorenia. Zoznam ochorení je uvedení v komplexnej brožúre,  coresatin® ‐oblasti použitia, je k dispozícii na požiadanie,  prípadne na web stránke www.coresatin.sk. Coresatin® sa môže  aplikovať 3‐4 krát denne, tým sa pokryje 24 ‐hodinový účinok, tak že sa na pokožku nanesie veľmi tenká vrstva, aj pri  dlhodobom používaní, teda do vymiznutia príznakov.
 • Kozmetické prípravky coresatin® Barrier-P Cream a coresatin® Barrier Lotion sa môžu používať denne na podpornú a  udržiavaciu starostlivosť.
 • Coresatin® môžu používať ľudia všetkých vekových  skupín. Na používanie produktov coresatin® sa  nevzťahuje žiadne vekové obmedzenie.
 • Dokonca 4% roztok chlórhexidín diglukonátu  (CHDG – účinná látka coreastinových produktov) je schválený ako bezpečný na ošetrovanie pupka u bábätiek po pôrode. Koncentrácia CHDG v produktoch coresatin® je oveľa nižšia, iba 0,04%.
 • Pred použitím produktov coresatin® si prečítajte  priloženú príbalovú informáciu.

Coresatin® je vhodný pre každodenné použitie, pretože nemá škodlivé účinky na integritu bariéry  kože, mikroflóru a pH.

 • Zvlhčovače/hydratačné produkty môžeme rozdeliť do rôznych skupín. Tieto produkty sú spracované do rozličných foriem, ktoré sa rôzne aplikujú ako napríklad  gélov, olejov, krémov, masti alebo telových mliek,  odlišujú sa zložením a vlastnosťami na  zvýšenie účinnosti.
 • Odporúčame používať produkty coresatin® na starostlivosť o  kožu (Coresatin® Barrier‐P Creama Coresatin® Barrier Lotion) denne, pretože hydratujú a chránia zdravú pokožku. Okrem toho  sa môžu použiť aj na podpornú starostlivosť a prípadne udržiavaciu liečbu.
 • Naopak, neodporúčame používať dezinfekčné prípravky Coresatin (Allantoin, Aloe Vera, SeaBuckthorn, Panthenoland Propolis) denne ako hydratačný krém.
  Je dobre známe, že zdravá pokožka by nemala byť neustále dezinfikovaná. Produkty coresatin® odporúčame používať na poškodenú, podráždenú, suchú alebo chorú pokožku.

Na internetových stránkach distribútora www.coresatin.sk a tiež v každej dobrej lekárni.

Výrobky coresatin® by mali byť skladované pri izbovej teplote a v tesne uzavretej originálnej  nádobe na suchom a chladnom mieste bez priameho slnečného žiarenia.

Vedci FDA naďalej skúmajú publikované štúdie o bezpečnosti parabénov. V súčasnosti nemáme informácie, ktoré by preukázali, že parabény,
ktoré sa používajú v kozmetike, majú vplyv na ľudské zdravie. Parabény sú skupiny príbuzných chemikálií, ktoré sa bežne používajú
ako konzervačné látky v kozmetických výrobkoch. V kozmetike sa využívajú ako konzervačné látky, aby sa zabránilo rastu škodlivých baktérií,
plesní a kvasiniek, aby sa chránili produkty a spotrebitelia. Parabény sa používajú v širokom spektre kozmetiky, ako aj v potravinách a liekoch.
Množstvo parabénov v produktoch coresatin®, je oveľa nižšie ako maximálne povolené množstvo stanovené americkou FDA a európskymi štandardami.

Fytosteroly sú triedou organických zlúčenín rastlinného pôvodu, ktoré sa vyskytujú väčšinou v rastlinných olejoch, orechoch a strukovinách. Živiny, výživové doplnky a výrobky, ktoré sa používajú pre podpornú starostlivosť, obsahujú  fytosteroly pre svoju fungicídnu, antibakteriálnu a  protizápalovú účinnosť. Produkty coresatin® obsahujú mnoho rôznych prírodných olejov, ako je rakytník, aloe vera a bambucké maslo. Preto  nemožno povedať, že coresatin® neobsahuje fytosteroly. V priebehu výrobného procesu však tieto oleje podliehajú toľkým zmenám, že nie je možné povedať, že coresatin® obsahuje všetky fytosteroly, ktoré sú obsiahnuté v  prírodných olejoch týchto rastlín.