fbpx

Hydratácia pokožky

Hydratácia – tajomstvo zdravej a krásnej pleti - Coresatin

Hydratácia pokožky

Každá bunka nášho tela potrebuje pre svoje fungovanie vodu. Výnimkou nie je ani koža. Správna hydratácia je totiž základom pre krásnu a zdravú pleť. Ako sa však správne starať o suchú pokožku? Líši sa starostlivosť v závislosti od veku?

Na celkový vzhľad pleti vplýva viacero faktorov, no hydratácia je tým najzásadnejším. Pokožka, ktorej chýba vlhkosť je mdlá a bez života. Hlavným dôvodom je fakt, že až 60% tela dospelého človeka tvorí voda. S pribúdajúcim vekom jej podiel v tele klesá, čo zapríčiňuje prvé známky starnutia.

Ako zistím, že moja pokožka potrebuje hydratáciu?

Suchá pokožka je napnutá, má sklony k začervenaniu a vytváraniu jemných šupiniek na povrchu. Najviac sa vyskytuje na rukách a na tvári. Prvé príznaky suchej pokožky často nepôsobia extrémne nepríjemne, no ak ich budeme ignorovať, miera vysušenia pleti bude narastať.

Najčastejšie príčiny suchej pokožky

Na pokožku vplýva mnoho vonkajších aj vnútorných faktorov, ktoré na ňu môžu pôsobiť negatívne. Medzi vonkajšie faktory patria najmä klimatické zmeny a UV žiarenie. V zime sme vystavení mrazom a silnému vetru, ktorý našu kožu dráždi, v lete naopak horúčavám, vplyvom ktorých sa dehydratuje celý organizmus. Výrazný vplyv na dehydratáciu má však napríklad aj spôsob stravovania. Správnemu fungovaniu kože prospievajú vitamíny skupiny C a E. Preto by ste vo svojom jedálničku nemali zabúdať na ovocie, zeleninu, ryby a vajíčka. Veľkým nepriateľom pokožky je stres. Zvyšuje v tele hladinu kortizolu v dôsledku čoho sa koža vysušuje. S príchodom zimných mesiacov si radi po náročnom dni doprajeme dlhý horúci kúpeľ. Ak bojujete so suchou pokožkou, horúcej vode by ste sa však mali radšej vyhnúť. Zneškodňuje totiž lipidy, ktoré vytvárajú kožnú ochrannú bariéru. To ešte viac napomáha suchej pokožke.

Ako svoju pokožku správne hydratovať? 

Svojimi hydratačnými vlastnosťami je známe bambucké maslo, ktoré obsahuje vitamíny skupiny C, D, E a F. Zabezpečuje pokožke potrebnú elasticitu a pružnosť a tým pomáha vyhladzovať vrásky. Panthenol je ďalšou zo super látok. Jej unikátnou vlastnosťou je, že pomáha s obnovou kožnej bariéry, kožu regeneruje a vyhladzuje. Aloe vera  zas obsahuje vitamín C, ktorý je veľmi prospešný pre udržanie prirodzenej hydratácie kože. Navyše má tiež protizápalový účinok a aminokyseliny. V starostlivosti o správnu hydratáciu pokožky je preto ideálne, ak krém, olej alebo iný hydratačný prostriedok obsahuje niektorú zo spomenutých zložiek. Na trhu sú dostupné aj takzvané biocídne produkty, ktoré obsahujú aj viac ako len jednu aktívnu zložku pre suchú pokožku.

Vhodným riešením je liečivý krém na citlivú pokožku Coresatin Barrier Lotion, ktorý účinne hydratuje, pomáha obnovovať porušenú ochrannú vrstvu pokožky a zároveň upokojuje a uvoľňuje napätú a svrbiacu kožu.

Ako sa starať o suchú pokožku vášho dieťaťa?

Detskú pokožku príliš dlhé a časté kúpanie vysušuje, pretože okrem nečistôt sa kúpaním odstraňuje aj prirodzený maz, ktorý dieťa chráni. Odporúča sa preto deti kúpať maximálne 10 minút, každý druhý deň. Pri utieraní dieťa stačí zľahka osušiť uterákom, drhnutím totiž jeho koži škodíme. Ak má vaše dieťa citlivú až atopickú pokožku, ktorá je náchylná na svrbenie a začervenanie, je dôležité nájsť preň správnu starostlivosť. Ideálne sú liečivé krémy bez parfumov a farbív, ktoré posilňujú ochrannú bariéru kože a uľavujú od nepríjemného svrbenia. Dostupným riešením je intenzívny liečivý krém Coresatin Barrier-P Cream so štruktúrou podobnou prirodzenej ochrannej kožnej vrstvy. Vytvára ochrannú bariéru na pokožke dieťaťa a pomáha tak predchádzať aj rozvoju nepríjemnej plienkovej dermatitídy.

Hydratáciu pokožky sa neoplatí podceňovať. Správnou prevenciou sa vyhneme jej podráždeniu či už u seba alebo svojich detí. 

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *