fbpx

Pokožka s akné vyžaduje správnu dezinfekciu a hydratáciu kože

Liečivý krém proti akné Coresatin Rakytník

Pokožka s akné vyžaduje správnu dezinfekciu a hydratáciu kože

Nepríjemná kozmetická vada, no zároveň najčastejšie kožné ochorenie, ktoré si vyžaduje správnu dezinfekciu a hydratáciu kože. Akné patrí k najčastejšiemu problému s pokožkou s ktorým bojujú ľudia v rôznych vekových kategóriách. Od perinky až po dospelosť.

Vznik akné

Akné je zápalové ochorenie, ktoré vzniká zapálením mazových žliaz. Tie sú však pre nás veľmi dôležité, pretože premasťujú kožu. Najčastejšie akné postihuje osoby vo veku 11 až 30 rokov. V období takzvanej puberty sú zvýšené hladiny pohlavných hormónov, čo spôsobuje aj zvýšenú produkciu mazu. Toto prostredie je rajom pre baktérie, ktoré sa rýchlo šíria a tým sa akné rozširuje.

Existuje ľahšia aj ťažšia forma akné. Medzi ľahšiu sa radí vznik papúl – červených vyrážok a komedónov – uhrov. K ťažším patria hnisavé a bolestivé vyrážky, nazývané pustúly. Kožné ochorenie, akým je akné, môže pretrvávať aj dlhé roky. Pokiaľ je táto choroba neliečená, alebo liečená nesprávne, na pokožke zostávajú jazvy.

Prvou pomocou je správna dezinfekcia a hydratácie kože

Aby sme sa účinne zbavili akné potrebujeme našu pokožku a rovnováhu tela dostať do výborného stavu. Vyvážená a pestrá strava plná vitamínov, antioxidantov a výživy sa ľahko postará o zdravý chod nášho tela. Okrem zdravého trávenia má vhodná strava priaznivý vplyv aj na našu pokožku. Tej však treba venovať aj zvýšenú starostlivosť.

Pri starostlivosti o pleť s akné potrebuje byť pokožka správne dezinfikovaná aj hydratovaná, zbavená nečistôt a zároveň chránená.

Dezinfekčný krém proti akné Coresatin Rakytník pomáha udržiavať zdravú rovnováhu medzi kožným mikrobiómom a kožnou bariérou. Šetrnou dezinfekciou ničí mikroorganizmy, hubové a/alebo bakteriálne, ktorých výskyt na koži môže viesť k bludnému kruhu medzi mikrobiálnou aktivitou a porušenou kožnou bariérou, vyváženým spôsobom a bez poškodenia kože.

Sada švajčiarských biocídnych produktov Coresatindezinfekčným účinkom posilňuje ochrannú funkciu kože tzv. kožnú bariéru, zabraňuje strate vlhkosti cez epidermis, poskytuje štrukturálnu integritu kože ovplyvňovanú vonkajšími vplyvmi a vykazuje protizápalový účinok čím sa eliminuje vznik akné. Vďaka jedinečnej kombinácii účinnej látky chlorhexidínu a prírodných výťažkov z rakytníka je účinný v boji proti akné, ako aj iným kožným problémom u dospelých ako aj u detí.

Rakytník má jedinečný lipidový profil, obsahuje množstvo mono a polynenasýtených mastných kyselín, vďaka čomu dokáže prežiť i extrémne poveternostné podmienky, ako aj mrazy až do -50°C. Liečivý krém proti akné Coresatin Rakytník obsahuje aj kyselinu linolénovú, dôležitú súčasť ceramidov pokožky, ktoré sú rozhodujúce lipidové zlúčeniny ovplyvňujúce ochrannú funkciu kože. V prípade, že je v ceramidoch kyselina linolénová nahradená inými mastnými kyslinami, ako napr. kyselina olejová, vedie to k zvýšenej priepustnosti, citlivosti a vysychaniu pokožky. Po nanesení krému proti akné Coresatin Rakytník sa pokožka s akné jemne dezinfikuje, obnovujete jej kožnú bariéru a tým účinne buduje jej ochranný štít proti baktériám. Navyše krém zanecháva pokožku hydratovanú, bojuje proti zápalu a pomáha pri hojení rán.

S biocídnym krémom proti akné Coresatin Rakytník sa o svoju pokožku dokážete starať ako profesionál.

Akné a zima

Myslite na svoju pokožku hlavne v zimných mesiacoch. Prechod zo zimy do vykúrených miestností jej neprospieva a veľmi ju vysušuje. Na základe toho mazové žľazy vyvíjajú zvýšenú aktivitu, aby jej dodali prirodzenú mastnosť. To spôsobuje vznik prebytočného mazu, a teda vzniku akné. Nezabúdajte teda najmä v chladným mesiacoch pokožku dôkladne hydratovať a chrániť, aby ste eliminovali vznik alebo zhoršenie stavu vášho akné.

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *