fbpx

Propolis, prírodný zázrak od včiel, ktorý pomáha aj problematickej pokožke

Propolis, prírodný zázrak od včiel, ktorý pomáha aj problematickej pokožke

Propolis, prírodný zázrak od včiel, ktorý pomáha aj problematickej pokožke

Včely pre nás, ľudí, robia celý život veľmi veľa. Okrem zdravého medu, ktorý je ich produktom, sú vlastne najväčším dôvodom života ako takého. Opeľujú rastliny a tie na základe toho dokážu rásť, rozmnožovať sa a vyrábať kyslík, ktorý je pre ľudí neodmysliteľnou súčasťou bytia. Produktom, za ktoré im môžeme vďačiť však nie je koniec. Často sa zabúda na takzvané včelie lepidlo, propolis, ktoré pomáha aj problematickej pokožke.

Čo propolis vlastne je?

Propolis je látka tvorená zmesou živíc a výlučkov včelích žliaz. Je získavaná zo stromov a včely ju do úľa nanášajú v rúškach zadných nôh. Používajú ju v dvoch formách, a to riedky propolis, ktorým natierajú steny a iné časti úľa, a potom hustý, ktorý využívajú na izoláciu. Propolis obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, ale aj triesloviny a flavonoidy.

Prečo je propolis vhodným pomocníkom pri problémoch s pokožkou?

Včelí propolis je vzácnym prostriedkom na podporenie imunity a nie nadarmo sa mu často hovorí aj prírodné antibiotikum. Jeho účinky nielen zlepšujú imunitný systém, ale tiež dokážu bojovať s rôznymi kožnými ochoreniami.

Propolis je antibakteriálny, a preto výborne pôsobí na hojenie rán, ktoré urýchľuje a uľahčuje. Práve preto je prísadou vo viacerých krémoch. Jeho jedinečné účinky využíva aj liečivý biocídny krém Coresatin Propolis, ktorý okrem pridanej zložky propolis obsahuje aj 0,04% chlórhexidíndiglukonátu (CHDG), ktorý eliminuje 99,99% mikroorganizmov, ktoré najčastejšie spôsobujú ochorenia a infekcie. V tomto patentovanom zložení, propolis zosilňuje fungicídny účinok, pričom ostatné hydratačné zložky liečivého krému Coresatin zabraňujú vysušeniu pokožky a zabezpečujú upokojujúci účinok pre pokožku.

Hojenie rán však nie je všetko, na čo nám liečivý krém Coresatin Propolis môže poslúžiť. Tento klinickými štúdiami testovaný krém s prídavkom propolisu pomáha v riešení viacerých kožných problémom. Je účinný pri atopickej dermatitíde, plienkovej dermatitíde, psoriaze, vaginálnej kandidóze, dekubitoch. Hravo si poradí aj s akné, popáleninami, zvláda aj rôzne zápaly kože či zvyšuje antimikrobiálny účinok, čím sa zlepšuje hojenie rán. Sada produktov Coresatin neobsahuje kortikoidy ani steroidy a môžu sa použiť aj na citlivé miesta napr. v okolí očí alebo slizníc.

Švajčiarsky liečivý krém s biocídnym účinkom Coresatin Propolis eliminuje množstvo baktérií, ktoré sa na pokožke nachádzajú a tým zabraňuje vzniku nových infekcií. Svojim zložením podporuje stavbu kožného mikrobiómu, čo znamená, že pokožka je chránená a jej ochranný obal je celistvý.

Propolis, včelie lepidlo, alebo aj prírodné antibiotikum. Je jedno, ako ho nazveme, no jeho účinkom to na sile neodoberie. Využívajme každú prírodnú látku, ktorá nám pomáha a posilnime našu pokožku pred vznikom nepríjemných infekcií. Zdravie máme len jedno.

 

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *