fbpx

Vykurovacia sezóna a suchá pokožka

Obnovujúci krém Coresatin Panthenol - Eliminuje 99,99 % húb a baktérií v oblastiach kože náchylných na premnoženie patogénmi

Vykurovacia sezóna a suchá pokožka

Koža je vonkajšou pokrývkou tela a jej najdôležitejšou úlohou je chrániť ho pred poškodením. Najmä počas zimného obdobia však dostáva poriadne zabrať. Prudké zmeny teplôt, keď vychádzame z vykúreného bytu  do mrazu a naopak, oslabujú jej obranyschopnosť.  Pokožka stráca hydratáciu, v dôsledku čoho sa na nej vytvárajú šupinky či začervenanie. Tento jav s odborným názvom xeróza označuje jeden z najčastejšie vyskytujúcich sa problémov pokožky v chladnom období.

Ako poznáte, že je vaša pokožka suchá a trpíte xerózou?

Hlavným znakom suchej pokožky sú drsné, v niektorých prípadoch až popraskané oblasti na tele. Najviac ohrozené sú práve odhalené časti, ako tvár a ruky. Xeróza sa prejavuje napätím, ktoré vzniká v dôsledku vrstvy odumretej kože vytvárajúcej sa na povrchu pokožky. Táto vrstva bráni prenikaniu výživných, hydratačných látok dovnútra a spôsobuje vysušovanie. Pokožka je potom na dotyk drsná, čo je ďalší znak jej vysušenia. Suchá koža má tendenciu olupovať sa a svrbieť, s čím prichádza aj určitý diskomfort.

Príčinou vzniku suchej problematickej pokožky nie je len starnutie

Suchá pokožka nie je ničím neobvyklým najmä u starších generácií. Koža postupným starnutím stráca svoju prirodzenú hydratáciu, čo tiež podmieňuje znížená produkcia kolagénu. Xerózu však vo veľkej miere spôsobujú najmä mnohé externé faktory:

  • Nadmerné čistenie a drhnutie pleti
  • Nedostatočný príjem tekutín
  • Prudké utieranie sa uterákom
  • Dlhý kúpeľ v horúcej vode
  • Studené zimy
  • Vykurovanie

Najmä posledným dvom z nich sa nevyhneme, preto je dôležitá pravidelná starostlivosť o pokožku. S nástupom vykurovacieho obdobia začína ten pravý čas, kedy sa jej oplatí venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť.

Základom je hydratácia

Správne hydratovaná pokožka je pružná, svieža a jasná. Je hydratovaná zvonka aj zvnútra. Pri strate hydratácie stráca koža aj svoju prirodzenú ochrannú funkciu. Je to z dôvodu, že bunky v pokožke spájajú epidermálne lipidy. Práve tie v koži zabezpečujú vlhkosť a zároveň ju chránia pred vplyvom škodlivých látok. Keď lipidy chýbajú, dochádza k narušeniu prirodzenej obranyschopnosti a koža je náchylná k rôznym infekciám a zápalom.

 

Pomôže antibakteriálny a obnovujúci krém

Prvou pomocou je dezinfekcia kože s optimálnym účinkom, ktorý zlepší štruktúru ochrannej lipidovej vrstvy a tým aj jej obranný mechanizmus nevyhnutný na prirodzenú dezinfekciu pokožky. Odstránenie škodlivých organizmov pomáha obnoveniu poškodenej kožnej bariéry a kožného mikrobiómu.

Účinným riešením sú biocídne krémy, ktoré obsahujú zväčša viacero aktívnych látok. Preukázateľnú úspešnosť s liečbou xerózy má švajčiarsky krém testovaný klinickými štúdiami Coresatin. Pridaná dezinfekčná zložka chlórhexidín diglukonát (CHD), ktorú obsahujú krémy Corsatin, poskytuje antimikrobiálny ochranný účinok na 6 hodín a eliminuje až 99,99 % bežných baktérií, ktoré môžu spôsobiť rôzne ochorenia.

Účinným pomocníkom v boji s pokožkou poškodenou chladom je obnovujúci krém Corsatin Panthenol, ktorý vytvorí na pokožke ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje vniknutiu mikroorganizmov. Pridaná zložka biocídneho krému je Panthenol, ktorý obsahuje množstvo účinných látok, ako sú fenolové kyseliny, estery a flavonoidy, vďaka čomu má baktericídne, fungicídne a virocídne vlastnosti.

Extrakty propolisu majú širokospektrálnu účinnosť proti gram pozitívnym baktériám, taktiež má silný účinok proti hubám a  zvyšuje antimikrobiálny účinok, čím sa zlepšuje hojenie rán. Propolis je často používaný aj v dermatologických výrobkoch, vďaka svojmu antimikrobiálnemu účinku a tým, že podporuje syntézu kolagénu.

Starajte sa o svoju pokožku. Biocídny krém Coresatin vám v tom pomôže.

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *